O firmě Autoservis Blahutka

Vznik společnosti

Firma Autoservis Blahutka byla založena v roce 1992. Po celou dobu je vlastněna původním majitelem, který je zároveň jednatelem a který se podílí na jejím řízení a rozvoji.

Hlavním předmětem činnosti je oprava osobních i nákladních automobilů všech značek.

K nejčastějším prováděným službám autoklepírny patří:

 • Vavaření poškozených částí karoserie
 • Rovnání poškozených částí karoserií
 • Vyklepávání karoserií
 • Antikorozní úpravy karoserií
 • Ochranné nástřiky podvozku a dutin
 • Výměna autoskel

Vyvaření poškozených částí karoserie

Mimo běžných oprav karoserií řešíme také velmi poškozené karoserie vozidel. Poškozené místo se vždy odstraní až po nezkorodovanou část a nahradí se novým materiálem. Tím je zaručeno, že se koroze neobjeví znovu na stejném místě. Poté se na opravenou část nanese antikorozní prostředek a vozidlo je připraveno k lakování karoserie.

Rovnání a vyklepání poškozené části

V autoklempírně poškozené díly hned neměníme, po konzultaci se zákazníkem je srovnáme a vyklepeme. Týká se to zejména těch částí karoserie, jejichž výměna vyžaduje značné finanční a časové náklady (dveře, sloupky, atd.) Karoserii vašeho auta srovnáme a vyklepeme.

Antikorozní nástřik karoserií (nátěry karoserií)

Na antikorozní ochranu karoserie používáme prostředky od velmi kvalitních výrobců. Díky tomu se vašemu vozu dostane maximální péče a ochrana. Značně se zvýší odolnost proti korozi a prodlouží životnost karoserie. Antikorozní nástřik karoserií provádíme na všech typech vozidel a rozlišujeme ho do několika stupňů dle přání zákazníka:

 • celoplošný nástřik podvozku,
 • vystříkání dutin karoserie,
 • vystříkání vnitřku dveří a kapot,
 • kompletní ošetření podvozku.

Ochranné nástřiky podvozku a dutin

Ochranné nástřiky podvozku a dutin zajistí dlouhodobou ochranu podvozku a spodní části karoserie Vašemu vozu. K této službě používáme kvalitní a testované přípravky s odolností proti vlhkosti, korozi v solné mlze bez průniku koroze při tloušťce vrstvy 2mm vysokou pružností v ohybu. Doporučujeme i ochranný nástřik vnějších částí prahů proti odletujícím kamínkům, který je pružný a chrání proti kyselinám, solím a extremnímu chladu i horku na bázi pryskyřice a kaučuku.

Výměna autoskla

Naše firma provádí výměnu čelních, bočních a zadních autoskel na všechny typy vozidel včetně nákladních vozidel a autobusů. U čelních a zadních skel je doba setrvání vozu v opravě a objem práce závislá na typu zasklení. Rozlišujeme dva základní typy zasklení vozidel:

 • tzv. „do gumy“, nejstarší způsob zasklívání čelního autoskla. Najdeme ho u starších vozů a v dnešní době jsou takto zaskleny jen vozy tuzemské produkce (Favorit, Felicia) a některé nákladní vozy a autobusy. Tento typ zasklení je při demontáži a montáži časově méně náročný a výměna autoskla je většinou prováděna na počkání. Ceny výměny jsou individuální pro každé vozidlo a jsou podstatně nižší než u lepených skel.
 • lepené, autosklo je nalepeno přímo na rám karoserie vozidla. V dnešní době je takto zaskleno 99% vozidel. Demontáž i montáž je časově i odborně náročná a standartně trvá 5 hodin.